Veliko stopalo

Bigfoot (1987)

Режисер: Danny Huston

Каде да се погледне
Емисијата не е достапна во државата
рејтинг: 5.3/10
Оценка на корисникот: 9.67/10
(6 гласови)

СОДРЖИНА

Легенда о загонетним звијерима оживи када се два млада камписта Кевин (Адам Царл) и Самантха (Цандаце Цамерон Буре) суоче с цијелим племеном ових дивова. Након што се ослободе шока, младиќи откривају немилосрдна ловца који намјерава ухватити дивове по сваку цијену.

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Само море зна (2018)

  сабота
  image
  Оскаровци Рејчел Вајс и Колин Ферт у истинитој причи Доналда Кроухерста чији је покушај опловљавања света једрилицом једна од највеќих мистерија у историји. Филм...
 • Островот на шепотењата (2007)

  сабота
  image
  Четиринаесетгодишната Сем Далтон одлучува да го спаси својот единствен дом - уништениот и правлив ранч наречен Римска принцеза. Сем пишува до еден свој далечен...
 • Робинзон Крусо (1997)

  денес
  image
  Робинзон Крусо е единствениот преживеан во една поморска несреќа, па сам мора да се снаоѓа на еден ненаселен тропски остров. Наскоро открива дека едно локално...
 • Автостоперски водич за галаксијата (2005)

  денес
  image
  Само неколку секунди пред Земјата да биде уништена од една вонземска градежна компанија, Артур Дент ја напушта планетата со својот пријател, Форд Префект,...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.