poster

Добриот Вил Хантинг

Good Will Hunting (1997)

Режисер: Gus Van Sant
Cinemax | Утре | 03:55

рејтинг: 8.3/10
Оценка на корисникот: 8.02/10
(46 гласови)

СОДРЖИНА

Драма за бунтовниот 20-годишен чистач на МИТ, Вил Хантинг, надарен со фотографска меморија, кој се дружи со своите пријатели од Јужен Бостон, неговиот најдобар пријател Чаки и неговата богата британска девојка Скајлар. Откако професорот на МИТ, Ламбо, ги збунува студентите со предизвикувачка математичка формула на половина табла, Вил анонимно го остава точното решение, предизвикувајќи го Ламбо да го бара младиот гениј. Како што се зголемуваат проблемите на Вил со полицијата, Ламбо му понудува излез, но со два услова - посети кај терапевт и неделни сесии по математика. Вил се согласува за последното, но одбива да соработува со терапевтот. Ламбо потоа го контактира својот бивш соученик, терапевтот Шон Мекгвајер, наставник во државниот колеџ „Бункер Хил“. И двајцата се тврдоглави, но Вил конечно е принуден да се соочи и со своето минато и со својата иднина.

Слики

Добриот Вил ХантингДобриот Вил ХантингДобриот Вил ХантингДобриот Вил ХантингДобриот Вил ХантингДобриот Вил ХантингДобриот Вил ХантингДобриот Вил ХантингДобриот Вил ХантингДобриот Вил ХантингДобриот Вил ХантингДобриот Вил ХантингMiramaxMiramaxMiramaxMiramaxMiramaxMiramaxДобриот Вил ХантингДобриот Вил ХантингДобриот Вил ХантингДобриот Вил ХантингДобриот Вил Хантинг

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Момчето во пижами на риги (2008)

  петок
  image
  Низ очите на осумгодишно момче, во голема мера заштитено од реалноста на Втората светска војна, сведочиме за забранетото пријателство кое се создава помеѓу Бруно,...
 • Истрошен (1999)

  петок
  image
  Приказна за младиот наркоман, алкохоличар и хроничен комарџија, кој на сите начини се обидува да ја зачува врската со својата девојка...
 • Парлог (1974)

  петок
  image
  Отац остаје у селу, на земљи, а син по својој професији и опредељењу живи далеко од завичаја и земље. У једном тренутку, син се враќа у село и тада се поставља...
 • Седум души (2008)

  петок
  image
  Номинираниот за „Оскар“, Вил Смит игра во оваа моќна драма за емоционалната приказна на еден човек кој ќе им ги промени животите на седум непознати луѓе, во која...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.