СОДРЖИНА

М. Најт Шајмалан во овој експлозивен стрип трилер соединува два свои оригинални филма “Нескршлив“ и „Подвоен“. Обезбедувачот Дејвид Дан ги користи натприродните моќи за да го следи суперчовекот Кевин Крамб, познат како “Ѕверот“.
М. Најт Шајмалан ги обединува приказните од два свои оригинални филма - “Нескршлив“ од 2000 година и „Подвоен“од 2016 година, во еден експлозивен нов стрип-трилер „Стакло“. Од филмот „Нескршлив“ Брус Вилис се враќа како Дејвид Дан, додека Семјуел Л. Џексон се враќа како Илајџа Прајс, познат по својот псевдоним г. Стакло. Од филмот „Подвоен“ им се придружуваат Џејмс МекАвој, кој ја репризира улогата на Кевин Вендел Крумб и повеќето личности што живеат во него, и Ања Тејлор Џој, која ја игра Кејси Кук, единствениот заробеник што ја преживеал средбата со Ѕверот. Следејќи ја завршницата од „Подвоен“, во филмот „Стакло“ Дан ја следи суперчовечката фигура на Крамб „Ѕверот“ во една низа на ескалирачки средби, додека магливото присуство на Прајс се појавува како заднина којашто во себе ги содржи тајните што се критични за двајцата.

Слики

СтаклоСтаклоСтаклоСтаклоСтаклоСтаклоСтаклоСтаклоСтаклоСтаклоСтаклоСтаклоСтаклоСтаклоСтаклоСтакло

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Бразил (1985)

  денес
  image
  Бирократ во ретро-иден свет се обидува да поправи административна грешка и станува непријател на државата.
 • Удружени на запад (1950)

  денес
  image
  Присиљени околностима, конфедерални ратни заробљеници и војници Уније удружују снаге против Индијанаца, али стари анимозитети поново се појављују током њиховог...
 • The Song of Names (2019)

  денес
  image
  Several years after his childhood friend, a violin prodigy, disappears on the eve of his first solo concert, an Englishman travels throughout Europe to find him.
 • Сезона мира у Паризу (1981)

  денес
  image
  У Паризу, који није ништа изгубио од своје некадашње поетичности, али је на један други начин доживео промену, заљубљени пар, млади Југословен и Францускиња, живе...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.