СОДРЖИНА

Весли Мекларен изузетно је способан бивши ЦИА стручњак за биолошки рат, који се разочаран у своје шефове повукао из службе и скрасио у сликовитом градиќу Енису у Монтани. Ту ради као доктор, а веќину времена проводи са ќеркицом Холи и старим пријатељем Френком. Миран живот у идиличној средини једног дана поремети акција десничарских милитаната који се предвоѓени Флојдом Чисолмом забарикадирају на оближњој фарми. Када се Чисолм изненада преда без борбе, Весли ни не слути да је то само почетак остварења његовог плана. Наиме, он је са својим следбеницима из тајних владиних лабораторија украо смртоносни вирус, којим сада жели да зарази војнике и владине службенике. Када се вирус убрзо почне незаустављиво ширити, у паници која настане Флојдови следбеници успеју да ослободе свог воѓу. Ако жели да спречи катастрофу и животе својих суграѓана, Весли мора предузети све да заустави Флијда и његове људе...

Слики

ПатриотПатриотПатриотПатриотПатриотПатриотПатриотПатриот

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Момчето од Вајт Ривер (1999)

  четврток
  image
  Комична драма за двајца измамници, чие што наизглед безопасно тргување на американскиот југ, ќе се престори во опасна авантура откако еден убиец ќе ги земе како...
 • Случаен шпион (2001)

  четврток
  image
  Во шопинг центар во Хонг Конг, Бак Јуен спасува плен на крадци со помош на интуицијата. Завршува во Истанбул преку Јужна Кореја и случајно станува шпион. За...
 • Џек Хантер и потрагата поехнатоновата гробница (2008)

  четврток
  image
  Џек Хантер има состанок со Лиз Џонсон, опетаривец на НСА, која му објаснува дека обелискот со угаритски симболи, кој е во Египет го пронашла д-р Лена Халстром, ги...
 • Незапирливи (2004)

  четврток
  image
  Дин Кејџ е припадник на специјалните единици на американската армија, но ќе се најде во судир со Владата на која некогаш ѝ служел. Кога агентите на тајната служба...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.