poster

Уздизање отелотвореног духа: Граница 3 - Сузе духа

Ghost in the Shell Arise: Border 3 - Ghost Tears (2014)

Режисер: Kazuchika Kise

Каде да се погледне
Емисијата не е достапна во државата
Оценка на корисникот: 8.1/10
(159 гласови)

СОДРЖИНА

The anime's story is set in 2027, one year after the end of the fourth non-nuclear war. New Port City is still reeling from the war's aftermath when it suffers a bombing caused by a self-propelled mine. Then, a military member implicated in arms-dealing bribes is gunned down. During the investigation, Public Security Section's Daisuke Aramaki encounters Motoko Kusanagi, the cyborg wizard-level hacker assigned to the military's 501st Secret Unit. Batou, a man with the "eye that does not sleep," suspects that Kusanagi is the one behind the bombing. The Niihama Prefectural Police detective Togusa is pursuing his own dual cases of the shooting death and a prostitute's murder. Motoko herself is being watched by the 501st Secret Unit's head Kurutsu and cyborg agents.

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Матрикс: Воскреснувања (2021)

  image
  За да дознае дали неговата реалност е физичка или ментална конструкција, Нео ќе мора да го следи белиот зајак уште еднаш. Тој веќе знае што треба да прави. Но она...
 • Мегаум (2010)

  image
  Мегаум е најбрилијантниот супер негативец во светот... а и најмалку успешниот. Низ годините, тој се обидува да го освои Метро Сити на секој можен начин. Секој...
 • Пиксели (2015)

  image
  Кога вонземјаните ги толкуваат класичните видеоигри како објавување војна, тие ја напаѓаат Земјата користејќи ги игрите како модели за нападите. Како одговор,...
 • Том и Џери: Напад на Марс (2005)

  image
  По обичају, Том гања Јеррyја све док не стигну до свемирске базе, у којој се тестира дехидрирана храна за астронауте. Ускоро се на звучницима објави да Бифф...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.