рејтинг: 6.0/10
Оценка на корисникот: 1/10

СОДРЖИНА

Шарлота Мартон е млад, стечаен управник кој сонува за ширење на хоризонтот, како на бизнис, така и на приватен план. На крајот од декември, париската правна компанија на Шарлота ја испраќа во Шведска да затвори француска компанија кој произведува дрвени кукли и која веќе неколку години е во финансиски проблеми. За тоа ќе и бидат потребни само неколку денови, па Шарлота би требало да се врати до Божиќ. Во Шведска го запознава Мартијал, срдечен директор на компанијата кој ги расте, најдобро што може, децата на својата покојна сестра, воедно водејќи ја работата како идеалист со премногу големи соништа. Шарлота пред многу години престанала да верува во вистинска љубов, но шармирана од овој голем сонувач заборава зошто дошла во градот во кој, од почеток, ја открива желбата за живот и љубов.

Слики

Божиќна љубовна приказнаБожиќна љубовна приказнаБожиќна љубовна приказнаБожиќна љубовна приказнаБожиќна љубовна приказнаБожиќна љубовна приказнаБожиќна љубовна приказна

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Господин Батињол (2002)

  четврток
  image
  Година 1942, десјтвото е во окупираниот Париз. Едмонд Батињол, продавач незаинтересиран за политика, живее со својата жена и ќерка во малечок стан веднаш до...
 • Мојата маќеа е вонземјанка (1988)

  четврток
  image
  Вонземјанка е на тајна мисија на Земјата на која таа е прекрасна, привлечна и слободна жена. Нејзината мисија е да стапи во контакт со доста млад посветен научник.
 • The Captain (1972)

  четврток
  image
  Albania early 70'. A WW2 hero, retreated now at an old age at his little village struggles to adjust to the terms of the culture revolution, coming in the shape...
 • Колосална (2016)

  четврток
  image
  Глорија је незапослена девојка која је стално по журкама и која је присиљена да напусти свој живот у Њујорку и врати се у родни град кад је дечко избаци стана....
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.