СОДРЖИНА

У самом срцу Париза налази се смртоносна тајна. На другој половини света, у Лос Анѓелесу, бизнисмен Хан спрема се да је разоткрије. У руке су му дошли експлозивни нови докази о деловању тријада - најмоќније и најзлогласније злочиначке организације на свету. Бизнисмен је сазнао идентитет воѓе великога злочиначког круга и спрема се да га разоткрије Светском суду за злочинце, но тад је убијен. Тријаде неќе презати ни од чега како би њихове тајне остале скривене и постоји само једна могуќност да их се заустави. Лосанѓелески детектив Картер и кинески инспектор Ли се враќају се у акцију где не припадају. Необични дуо одлази у Град Светлости да зауставе глобалну злочиначку мисију и спасу живот старе другарице, сад веќ одрасле ќерке бизнисмена Хана, Су Јанг.

Слики

Брканица 3Брканица 3Брканица 3Брканица 3Брканица 3Брканица 3Брканица 3Брканица 3

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Падот на Белата куќа (2013)

  понеделник
  image
  Додека е на турнеја во Белата куќа со својата млада ќерка, еден полицаец (Шанинг Татум) стапува во акција за да ги заштити своето дете и претседателот (Џејми...
 • Нокаут (2011)

  понеделник
  image
  Бивши професионален боксер, кому му е преку глава од насилниот живот, ќе му помогне на еден ученик да им се противставу на децата што го малтретираат.
 • Џек Хантер и изгубеното богатство на Угарит (2008)

  понеделник
  image
  Античкиот град, Угарит Ана исчезнал пред илјади години под песоците на сириската пустина. Тој бил откриен во 1922 година повторно, но без неговото легендарно...
 • Годзила против Конг (2021)

  понеделник
  image
  Конг и неговите заштитници одат на опасно патување за да го најдат неговиот вистински дом, а со нив е Џија, младо девојче сираче со кое тој создал посебна и силна...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.