poster

Сусрет на вјенчању

Merry Matrimony (2015)

Режисер: John Bradshaw

Каде да се погледне
Емисијата не е достапна во државата
Оценка на корисникот: 6.7/10
(130 гласови)

СОДРЖИНА

Бивша директорица маркетинга у модном часопису добила је посао из снова: да организира савршено божиќно вјенчање. Али постоји једна квака: фотограф с којим мора сураѓивати њезин је бивши дечко...

Слики

Сусрет на вјенчањуСусрет на вјенчању

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Триумф на љубовта (2001)

  image
  Тајните на нејзиното семејство долги години ја држеа настрана од вистинскиот наследник на тронот. Но таа е решена да го поправи тоа и случајно се заљубува во...
 • Девет месеци (1995)

  image
  Семјуел Фокнер је дечји психијатар који нема своју децу, а и не жели да их има. Зато је прилично потресен када му његова дугогодишња девојка Ребека) каже да је...
 • Дошло доба да се љубав проба (1980)

  image
  Завршавајуќи средњу школу, младиќ и девојка настављају љубав роѓену много раније у тим истим школским клупама. Меѓутим, долази до сукоба њихових породица: једни...
 • Ќе се сретнеме во Шкотска (2023)

  image
  Писателката е испратена во Шкотска за да ја земе книжевната награда за својот шеф, а атрактивен шкотски поет брзо ја заменува со некој друг. Сега таа ќе треба да...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.