СОДРЖИНА

Режисерот Icíar Bollaín ја претставува приказната за кубанскиот танчар Карлос Акоста, легенда во светот на танцот и првиот црн танчер кој настапува во најпознатите балетски улоги. Танчер кој не сакал да танцува.

Слики

ЈулиЈулиЈули

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Победити (2009)

  денес
  image
  Постоји тајни Муссолинијев живот: жена и син, Бенито Албино, који је роѓен, признат а касније и одбачен. Ова тајна носи име Ида Далсер. Када Ида упозна...
 • Сурферка на душата (2011)

  денес
  image
  Една сурферка-тинејџерка собира храброст да се врати во океанот откако губи рака во напад на ајкула. Оваа инспиративна спортска драма се заснова врз неверојатна...
 • Пеле: Раѓањето на една легенда (2016)

  денес
  image
  Во оваа инспиративна биографска драма е прикажан метеорскиот пат на Пеле од сиромашните квартови на Сао Паоло, Бразил, па сѐ до ѕвездените бини на најголемите...
 • Коњ од соништата (2020)

  денес
  image
  Вистинска приказна за Дрим Алајанс, тркачки коњ одгледуван од шанкерката Џен Вокс. Со малку пари и без искуство, Џен ги убедува соседите да ги вложат малите плати...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.