СОДРЖИНА

Филмот се фокусира на еден пар (Оскар Ајзак и Оливија Вајлд) кој проживува повеќегенерациска љубовна приказна што се одвива низ годините и континентите, од улиците на Њујорк до шпанските предели, а сето тоа е поврзано со еден настан.
Откако еден млад њујоршки пар поминува од факултетска романса, преку брак, па до раѓање на нивното прво дете, неочекуваните пресврти на нивното патешествие создаваат одеци кои одѕвонуваат преку континентите и низ животот. Режисерот и сценарист Ден Фогелман („Ова сме ние“) ги истражува опасностите и наградите на секојдневниот живот во мултигенерациската сага во којашто игра меѓународна актерска екипа што ги вклучува: Оскар Ајзак, Оливија Вајлд, Антонио Бандерас, Анет Бенинг, Оливија Кук, Серџо Перис-Менчета, Лаја Коста, Алекс Монер и Менди Патинкин. Овој филм се одвива во Њујорк и Кармона, Шпанија, и ја слави човековата издржливост и сите животни компликации преку хумор, трогателност и љубов.

Слики

Тоа е животот

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Љубов под маслиновото дрво (2020)

  денес
  image
  Наградата на годишниот натпревар за маслиново масло на Сансет Вели е земјишна парцела со проблематична сопственост. Кога ќе се соочат храбра жена и компетитивен...
 • Vatrootporan (2008)

  денес
  image
  Поручник Цалеб Холт живи према старој ватрогасној узречици: „Никад не остављај партнера иза себе.“ Унутар горуќих зграда, то је његов природни инстинкт. У његову...
 • Далеку од рајот (2002)

  денес
  image
  Што се однесува до надворешниот свет, Френк и Кети Витекер се совршена двојка. Тие го претставуваат сето она што треба да биде средната класа во Америка во...
 • Војната е завршена (2010)

  денес
  image
  После бомбардирањето на Косово во 1999. година, семејството Рахмани со своите три деца емигрираат во Швајцарија. После неколку години живот во новиот дом,...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.