СОДРЖИНА

Откако отслужува пет години во затвор за криминал што не го сторил, Били е принуден да се сретне со своите родители кои не знаат дека тој бил во затвор. Тој ја киднапира младата ученичка Лајла и ја принудува да се преправа дека му е жена.
Вили Браун (Винсент Гало), после отслужени пет години, излегува од затвор со три мисии. Првата и неверојатно смешна е да најде место за мочање. Следната е да киднапира девојка (Кристина Ричи) и да ја натера да се преправа дека му е свршеница за да му помогне да ги убеди своите родители (Анџелика Хјустон и Бен Газара) дека бил на тајна задача за ЦИА во годините додека бил во затвор. Последната мисија му е да го убие играчот на “Бафало Билс“ чиј неостварен гол предизвикал да го загуби облогот и да го одведе во криминал. Чуден и мрачно комичен, филмот „Бафало 66“ е интересен приказ на животот на еден губитник.

Слики

Бафало 66Бафало 66Бафало 66Бафало 66Бафало 66Бафало 66Бафало 66Бафало 66

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Злосторството на Хенри (2010)

  image
  Откако ќе одлежи 3 години во затвор за грабеж на банка кое не го направил, Хенри Торн (Кијану Ривс) ќе реши навистина да го изврши грабежот. Дел од неговиот план...
 • Болничарката Бети (2000)

  image
  Комедија за една вдовица, која ја глуми Рене Зелвигер, опседната со една ѕвезда од ТВ спануца. Овој филм освои главна награда на Канскиот филмски фестивал.
 • Што ве чека кога чекате принова (2012)

  image
  Приказната го следи животот на пет парови кои ја искусуваат возбудата и изненадувањата што ги очекуваат кога треба да добијат бебе. Сфаќаат дека без оглед што...
 • Почнувам одново (2017)

  image
  Алис е разведена мајка чиј живот се менува кога тројца млади момци се преселуваат во нејзината куќа за гости. Но, нејзиното чудно ново семејство и новата романса...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.