poster

На путу

Continuer (2018)

авантуристички, драма | Белгија, Франција
Режисер: Joachim Lafosse

Каде да се погледне
Емисијата не е достапна во државата
рејтинг: 5.6/10

СОДРЖИНА

Разведена мајка Сyбилле одлучује повести сина Самуела на дуго путовање кроз Киргистан. Док им друштво праве два коња, мајка и син суочавају се с величанственим крајоликом, опасностима, локалним становницима и прије свега, једно с другим.
Филм се темељи на роману Цонтинуер уваженог писца Лаурента Маувигниера (2016.), а премијерно је приказан на Данима аутора у Венецији 2018. године.

Слики

На путуНа путуНа путуНа путуНа путуНа путу

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Марко Поло (2007)

  image
  Во придружба на двајца свештеници кон Исток, каде има намера да ги претвори жителите на царството на Кублај Кан во Христијани, венецијанскиот трговец, Марко Поло,...
 • 200 метри (2020)

  image
  Откако дознава дека син му имал несреќа и дека е во болница, очајниот и многу вознемирен палестински градежен работник се обидува да се прошверцува преку ѕидот...
 • Полово посљедње путовање (2020)

  image
  У блиској будуќности еколошког пустошења, тајанствени Црвени месец, претерано искоришќен због своје енергије, нагло мења курс и креќе директно на Земљу. Пол W.Р.,...
 • Ловец (2011)

  image
  Мартин е платеник најмен од мистериозна биотехнолошка компанија и оди во дивината на Тасманија за да го лови последниот тасманиски тигар. Филмот сликовито го...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.