СОДРЖИНА

Џулиет е заглавена во долгогодишна врска со Данкан, кој е опседнат со рокерот Такер Кроу. Кога акустичното демо од пред 25 години ќе излезе во јавност, почнуваат да се случуваат големи промени во животот на рокерот. Филмот е правен по романот на Ник Хорнби „Џулиет“ и е комична приказна за втора шанса.

Слики

Џулиет, искрено

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Малиот Менхетн (2005)

  денес
  image
  Десетгодишно момче и 11-годишна девојче наоѓаат љубов во Њујорк.
 • Американец во Кина (2008)

  денес
  image
  „Време кога треба да се избере правец, а Далечниот Исток е исто добар, како и секој друг" - установува Дејвид Бредок (Џејмс Снајдер „Таа е мажот") кревајќи...
 • Зошто се венчав 2 (2010)

  денес
  image
  Собирајќи се на Бахамите за своето годишно, еднонеделно соединување, четири блиски пара ги споделуваат вестите за своите животи и врски. Но, нивната интимна...
 • Магијата на малините (2010)

  денес
  image
  Приказна за 11-годишната Моника која се обвинува себеси за домашните проблеми. Девојката мисли дека доколку победи на еден научен конкурс, нејзиниот татко ќе се...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.