poster

Chappaquiddick

Chappaquiddick (2017)

Режисер: John Curran

Каде да се погледне
Емисијата не е достапна во државата
рејтинг: 6.5/10
Оценка на корисникот: 10/10
(2 гласови)

СОДРЖИНА

The scandal and mysterious events surrounding the tragic drowning of a young woman, as Ted Kennedy drove his car off the infamous bridge, are revealed in the new movie starring Jason Clarke as Ted Kennedy and Kate Mara as Mary Jo Kopechne. Not only did this event take the life of an aspiring political strategist and Kennedy insider, but it ultimately changed the course of presidential history forever. Through true accounts, documented in the inquest from the investigation in 1969, director John Curran and writers Andrew Logan and Taylor Allen, intimately expose the broad reach of political power, the influence of America's most celebrated family; and the vulnerability of Ted Kennedy, the youngest son, in the shadow of his family legacy.

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • ЖАН ДЕ ЛАФОНТЕН (2007)

  денес
  image
  Рано утрото на 5 септември 1661 година, цел Париз одзвонува бидејќи кралскиот советник Фоке е уапсен. Младиот Луј XIV гордо го презема престолот. Уметниците од...
 • Песни на мојот живот (2004)

  денес
  image
  Музички портрет на американскиот композитор Кол Портер (Кевин Клајн). Филмот замислува како Портер се навраќа на неговото минато како изведувач, со сеќавања кои...
 • Најголемата борба на Мухамед Али (2013)

  денес
  image
  Кога Али беше повикан во Виетнамската војна на врвот од својата кариера, неговото тврдење за приговор на совеста врз верски основи доведе до долга правна битка...
 • Боксер (2010)

  денес
  image
  Марк Волберг, Кристијан Бејл и Ејми Адамс играат во овој маркантен филм. Врз основа на вистинита приказна, двајца браќа, и покрај сите пречки, се здружуваат за да...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.