рејтинг: 6.8/10
Оценка на корисникот: 5/10
(3 гласови)

СОДРЖИНА

САД во 1970-тите. Приказната го гледи Џек во период од 12 години и ги претставува убиствата кои го дефинираат развојот на Џек како сериски убиец. Ние ќе ја доживееме приказната од гледна точка на Џек, додека тој заклучува дека секое убиство е уметничко дело само по себе.
Како што се прибижува неизбежната полициска интервенција, тој превзема се поголеми ризици во обидот да создаде врвни уметнички дела...

Слики

Куќата што ја изгради ЏекКуќата што ја изгради ЏекКуќата што ја изгради ЏекКуќата што ја изгради ЏекКуќата што ја изгради ЏекКуќата што ја изгради ЏекКуќата што ја изгради Џек

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Убица са бушилицом (1979)

  image
  Уметник полако почиње губити разум када се, заједно с цимеркама мора борити око плаќања рачуна. Панк бенд који живи испод њега свакодневно га иритира. Његов...
 • Набљудувач (2011)

  image
  Двојната добитничка на Оскар, Хилари Свонк, е Џулиет, прекрасна лекарка која се разделила од сопругот и нашла совршен стан во Њујорк за да започне нов живот....
 • Пред да заспијам (2014)

  image
  Кристин Лукас (Никол Кидман) секој ден се буди во непозната соба покрај непознат маж (Колин Фирт). Не знае каде се наоѓа ниту која е. Набргу дознава дека...
 • Под кожа (2013)

  image
  Во оваа психолошка научно-фантастична приказна, еден вонземјанин го презема обликот на привлечна жена (Скарлет Јохансон) и талка низ улиците на Шкотска, водејќи...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.