poster

What Have We Done to Deserve This?

Womit haben wir das verdient (2018)

Комедија | Австрија
Режисер: Eva Spreitzhofer

Каде да се погледне
Емисијата не е достапна во државата
рејтинг: 6.3/10

Содржина

Wanda's world has been turned upside down when her teenage daughter Nina suddenly turns up in a hijab. Secretly, Nina has converted to Islam; she exclusively eats halal, strictly observes the prayer times and wishes to be called Fatima. Mother of a liberal Viennese patchwork family, Wanda is appalled; she has always strongly stood against religious fanaticism. However, all attempts to make Nina see reason fail. To make matters worse, Wanda's ex-husband has just fathered a child with his latest wife, and Wanda begins to yearn for a time when her only problems were her daughter's truancy and pot smoking. When she meets Hanife, the mother of Nina's Muslim girlfriend, she finds an ally. Hanife, who immigrated to Austria as a child, is determined to save her daughter from the extremely old-fashioned image of women, which Nina is enthusiastically preaching.

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • ИЗМАМНИЦИ ВО БЕГСТВО (2005)

  image
  Приказна за Бен Свит, осумнаесет годишно момче од средна класа кој доаѓа на Универзитетот во Беркли во 1968 година за да студира економија и да избегне...
 • Клучен додаток (2013)

  image
  Изгледа дека Александра има сé. Таа е шефица на успешно женско списание, има луксузен апартман во еден елитен кварт во Париз, сопруг на кој ѝ завидуваат сите...
 • Мајчинска забава (2017)

  image
  Четири млади мајки, на кои им е заедничко само тоа што децата им одат иста градинка, одат на добронамерна вечера за да можат малку да одморат и да се разонодат....
 • Умни глави (2019)

  image
  На матурската вечер, две училишни ѕвезди и најдобри другарки сфаќаат дека треба да работат помалку и да играат повеќе. Одлучни да не заостанат зад своите...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.