рејтинг: 7.0/10
Оценка на корисникот: 7.18/10
(34 гласови)

СОДРЖИНА

Ванелоп и Уништувачот Ралф го оставаат светот на аркадите за да го истражуваат возбудливиот свет на интернетот. Тие одат на мисија да ја спасат видеоиграта “Шугар раш“ на Ванелоп, но дали овие несреќници ќе успеат во овој огромен свет?
„Ралф против интернетот“ ја остава видеоаркадата на Литвак зад себе, влегувајќи во непознатиот, огромен и возбудлив свет на интернетот, кој можеби ќе успее, а можеби и нема да успее да го преживее уништувањето на Ралф. Лошото момче од видеоиграта, Ралф, и неговата другарка Ванелоп фон Швиц мора да ризикуваат сè патувајќи по интернетот и барајќи резервен дел за да ја спасат видеоиграта на Ванелоп, “Шугар раш“. Бидејќи не се многу упатени, тие мора да се потпрат на жителите на интернетот, вклучувајќи го Јессс, главниот алгоритам и срцето и душата на модерната страница “БазТјуб“, како и Шенк, цврстиот возач од мрачната онлајн аркадна игра “Трка со колење“, за да им помогнат да се снајдат.

Слики

Ралф против интернетот: Разурнувачот Ралф 2Ралф против интернетот: Разурнувачот Ралф 2Ралф против интернетот: Разурнувачот Ралф 2Ралф против интернетот: Разурнувачот Ралф 2Ралф против интернетот: Разурнувачот Ралф 2Ралф против интернетот: Разурнувачот Ралф 2Ралф против интернетот: Разурнувачот Ралф 2Ралф против интернетот: Разурнувачот Ралф 2Ралф против интернетот: Разурнувачот Ралф 2Ралф против интернетот: Разурнувачот Ралф 2Ралф против интернетот: Разурнувачот Ралф 2

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Рататуи (2007)

  петок
  image
  Во урнебесната анимирана авантура „Рататуи, стаорецот по име Реми сонува да стане голем готвач и покрај желбата на неговото семејство и очигледниот проблем дека е...
 • Облачно со врнежи од ќофтиња 2 (2013)

  петок
  image
  Флинт мислеше дека го спасил светот кога го уништи својот најзлогласен изум, машината што ја претвора водата во храна, предизвикувајќи врнежи од чизбургери и...
 • Малиот директор (2017)

  петок
  image
  Од студиото што ви ги донесе „Шрек, „Кунф фу Панда и „Мадагаскар пристигнува оваа урнебесна семејна комедија во која се работи за влијанието на новото бебе врз...
 • Felix and the Hidden Treasure (2021)

  сабота
  image
  Convinced that his father, who had disappeared at sea two years earlier, is still alive, the 12-year-old Felix sets out to find him in the company of Old Tom, a...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.