СОДРЖИНА

Главни јунак је Цврле који није научио да лети на време кад његова породица мигрира у топлије крајеве, те он мора да наѓе начин да се избори са зимом, непријатељима, али и самим собом, како би поново био са својом породицом у пролеќе. Цврле креќе у велику авантуру у којој ќе му помоќи И пријатељи.

Слики

ПлоиПлоиПлоиПлоиПлоиПлоиПлоиПлоиПлоиПлоиПлои

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Семи 2 (2012)

  image
  Вториот дел од авантурите на Семи е приказна за малата желка која оди на големо патување. Филмот нѐ носи во магичниот свет на морските длабочини. Морските желки и...
 • Том и Џери (2021)

  image
  Том и Џери се едни од најомилените цртани ликови, а наскоро ќе дознаеме како се запознале и како настанало нивното ривалство во новиот филм „Том и Џери“
 • Пчеличката Маја: Медени игри (2018)

  image
  Пчеличката Маја, со која израснаа многу генерации, сега во нова возбудлива авантура за целото семјство! Пчеличката Маја се појави пред повеќе од сто години и...
 • Среќен змеј (2009)

  image
  Млад кинески змеј поради лошо однесување добива казна од боговите: прогонување на Земјата во вид на обичен смртник. Мора да премости чудна земја додека злобните...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.