СОДРЖИНА

Во животот на Петар Мараш, припадник на белградската автомобилска мафија, нештата почнуваат да добиваат смисла. Го напушта родителскиот дом и со девојката Софија се вселува во својот нов стан. Кланот на кој припаѓа, а кој го води искусниот Цар(Бјелогрлиќ) работи добро. Работата е уиграна, пари има доволно за сите а полицијата не им прави никакви проблеми. Сето тоа се менува кога Мараш случајно ќе се замери со бруталниот нарко-клан.

Слики

Јужен ВетарЈужен ВетарЈужен ВетарЈужен ВетарЈужен ВетарЈужен Ветар

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Само животни (2019)

  денес
  image
  Жена исчезнува. По снежна бура, нејзиниот автомобил е најден на патот кон мало периферно село. Додека полицијата не знае од каде да почне, петмина се поврзани со...
 • Обучена да убије (1946)

  денес
  image
  Шерлок Холмс је заинтригиран кад им пријатељ др Вотсона, Џулијан "Стинки" Емери исприча о необичној пљачки која се претходне ноќи десила у његовом стану. Стинки...
 • Грабната среде бел ден (2009)

  денес
  image
  Вистинска и инспиративна приказна за киднапирана тинејџерка која преживува манипулирајќи со нејзиниот грабнувач и успева да се ослободи по шестдневниот пекол.
 • Праведно убиство (2008)

  денес
  image
  Турк (Роберт де Ниро) и Рустер (Ал Пачино) се двајца искусни детективи на њујоршката полиција и долгогодишни партнери, кои бараат сериски убиец. Серискиот убиец...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.