poster

Лов до смрти

DEATH HUNT (1981)

Режисер: Peter R. Hunt

Каде да се погледне
Емисијата не е достапна во државата
рејтинг: 6.7/10
Оценка на корисникот: 9/10
(14 гласови)

СОДРЖИНА

Канада, тридесете године 20. века. Усамљени трапер Џонсон (Ц. Бронсон) живи у хладним планинама поред реке Јукон. Током посете граду види борбе паса, бруталну забаву тамошњих људи. Он прекида игру и купује једног од готово изнемоглих немачких овчара, успркос противљењу његовог власника Хејзела (Е. Лаутер). Када се Хејзел пожали нареднику Милену (Л. Марвин), он одбија реаговати, свестан Џонсонове племенитости. Врло огорчени Хејзел и његови пријатељи најпре сами покушају напасти Џонсона из заседе, а затим га оптуже за убиство из нехата. Сада је Милен, иако му је наклоњен, присиљен ухапсити га. Али Џонсон ќе бранити своју слободу на сваки могуќи начин...

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Железен човек 2 (2010)

  четврток
  image
  Сега, откако е откриена неговата тајна, животот на Тони Старк е понапнат од било кога. Секој ја сака технологијата на Железниот човек, заради моќ или заради...
 • Блиски непријатели (2013)

  четврток
  image
  Кога голема количина на наркотици исчезнува од американско-канадската граница, шумскиот ренџер и бившата морнарска фока, Хенри, е принуден да се бори за својот...
 • Глупи крадци (2009)

  четврток
  image
  Еден искусен ограбувач кој должи многу на руската мафија, најмува еден новајлија за да изведат уште еден грабеж, во оваа криминална драма од режисерката Мими...
 • Не е време за умирање (2021)

  четврток
  image
  Бонд повеќе не е во активна служба и го ужива слободниот и мирен живот на Јамајка. Неговиот мир е краткотраен кога неговиот стар пријател Феликс Лајтер од ЦИА се...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.