рејтинг: 5.9/10
Оценка на корисникот: 8.72/10
(159 гласови)

СОДРЖИНА

Пол Вокер се враќа во светот на високо-октанските улични трки, овој пат пренесувајќи пратка со „валкани“ пари за еден сомнителен бизнисмен (Кол Хаусер). „Брзи и бесни 2“ прикажува до сега невидени возила и неверојатни каскадерски изведби!
Се враќа брзиот живот на уличните трки! Во ова продолжение на „Брзи и бесни“, Пол Вокер се враќа во улогата на поранешниот полицаец Брајан О'Конер кој се здружува со својот пријател Роман Пирс (Тајрес Гибсон) кој е поранешен измамник, за да транспортираат една пратка со „валкани“ пари за сомнителниот извозник и увозник од Мајами, Картер Верон (Кол Хаусер), а всушност работи со тајната агентка Моника Клементе (Ева Мендес) за да го уништат Верон.

Слики

Брзи и бесни 2Брзи и бесни 2Брзи и бесни 2Брзи и бесни 2Брзи и бесни 2Брзи и бесни 2Брзи и бесни 2Брзи и бесни 2Брзи и бесни 2Брзи и бесни 2Брзи и бесни 2Брзи и бесни 2Брзи и бесни 2Брзи и бесни 2Брзи и бесни 2Брзи и бесни 2Брзи и бесни 2Брзи и бесни 2Брзи и бесни 2Брзи и бесни 2Брзи и бесни 2Брзи и бесни 2Брзи и бесни 2Брзи и бесни 2Брзи и бесни 2Брзи и бесни 2Брзи и бесни 2Брзи и бесни 2Брзи и бесни 2Брзи и бесни 2Брзи и бесни 2Брзи и бесни 2Брзи и бесни 2Брзи и бесни 2Брзи и бесни 2Брзи и бесни 2Брзи и бесни 2

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Мајор Баук (1951)

  денес
  image
  Поред леша непознатог човека, за којег четници тврде да је мајор Баук, Баукова мајка се сеќа његовог детињства проведеног у напорном раду, штрајковима и сукобима...
 • Xxx 2 - The State Of The Union (2005)

  денес
  image
  Агент Аугуст Гибонс од затвор го извлекува бившиот маринец Даријус Стоунд, новиот агент во програмот хХх, за патување во Вашингтон, каде ќе мора да влезе во траг...
 • Ричард: Лавовско срце (2013)

  денес
  image
  Кралот Хенри Втори ја тестира лојалноста и чест на својот син Ричард во дворецот познат како Дворец на витезите-маченици. Таму мора да се бори против најдобрите...
 • Поинаква (2014)

  денес
  image
  Филм је настао на темељу бестселера Веронице Ротх и смјештен је у свијет у којем су људи подијељени у пет скупина, с обзиром на превладавајуќе особине својих...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.