СОДРЖИНА

Авантуристичка комедија во која Адам Сендлер го глуми СКИТЕР БРОНСОН, хотелски хаусмајстор чиј живот засекогаш се менува кога приспивните приказни кои ги раскажува на своите внука и внук почнуваат мистериозно да се остваруваат. Тој се обидува да го искористи феноменот, вметнувајќи ги сопствените аспирации во секоја последователна приказна, но неочекуваните постапки на децата се оние кои го испревртуваат животот на Скитер.

Слики

Волшебни приказниВолшебни приказниВолшебни приказниВолшебни приказниВолшебни приказниВолшебни приказниВолшебни приказниВолшебни приказниВолшебни приказниВолшебни приказни

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Синоптичар (2005)

  денес
  image
  Дејв е популарен синоптичар во Чикаго, каде што неговата кариера оди добро додека неговиот личен живот оди надолу. Атрактивна понуда за работа го принудува Дејв...
 • Неќе моќи ове ноќи (2018)

  денес
  image
  Неќе моќи ове ноќи прати троје родитеља уједињених у жељи да саботирају планове својих кќери. У режији америчке глумице и редатељице Каy Цаннон, главне улоге...
 • Писта (2010)

  денес
  image
  Инспирација за филмот „Писта“ („The Runway”) е вистинска приказна за еден јужноамерикански пилот кој во1983 година слетал во близина на градот Малоу. И покрај...
 • Заборавени жени (2006)

  денес
  image
  Шарлот (М. Рингволд) е адвокатка, несреќна во љубовта. Габриел (М. Хамфри) е згоден странец, кој страда од амнезија. Шарлот не може да му помогне, но може да се...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.