Оценка на корисникот: 8.4/10
(328 гласови)

СОДРЖИНА

Режисерот Дејвид Финчер („Зодијак“, „Седумка“) ја донесува оваа маркантна приказна на големиот екран. Бенџамин Батон (Пит – „Троја“) се раѓа како 80 годишен старец во Њу Орлеанс, токму по Првата светска војна и продолжува да расте сѐ помлад како што минува времето. Батон, кој како и било кој друг човек, не е во состојба да го сопре времето, го искусува животот и својата љубов за Дејзи (Бланшет -- „Авијатичарот“) на чуден начин, невообичаен за остатокот од човештвото, во оваа приказна за патување низ времето, за луѓето и местата кои ги среќава Бенџамин Батон, љубовите кои ги губи и пронаоѓа, радоста на животот и тагата на смртта, и она што трае надвор од времето.

Слики

Необичниот случај на Бенџамин БатонНеобичниот случај на Бенџамин БатонНеобичниот случај на Бенџамин БатонНеобичниот случај на Бенџамин БатонНеобичниот случај на Бенџамин БатонНеобичниот случај на Бенџамин БатонНеобичниот случај на Бенџамин БатонНеобичниот случај на Бенџамин БатонНеобичниот случај на Бенџамин БатонНеобичниот случај на Бенџамин БатонНеобичниот случај на Бенџамин БатонНеобичниот случај на Бенџамин Батон

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Витез пехар (2015)

  image
  Писац који ужива у свему што Лос Анѓелес и Лас Вегас могу да пруже креќе у потрагу за љубављу и самим собом кроз низ авантура са шест жена. Некада давно, краљ са...
 • Самрак (2008)

  image
  Кога Бела Свон се сели во мал град на Северозападен Пацифик, се вљубува во Едвард Кулен, мистериозен соученик, за кој подоцна дознава дека е 108-годишен вампир.
 • Господин Никој (2009)

  image
  Во 2092 година, последниот смртник на Земјата се сеќава на своето долго минато и размислува за сите животи што можел да ги живее.
 • Сирена (2016)

  image
  Xuan's estate project involving reclamation of the sea threatens the livelihood of the mermaids who rely on the sea to survive. Shan is dispatched to stop Xuan...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.