рејтинг: 6.7/10
Оценка на корисникот: 9.6/10
(10 гласови)

СОДРЖИНА

Ѓорѓе Поповиќ, млади лекар из Београда, добија анонимни позив да упозна оца. У том тренутку Ѓорѓе верује да му је отац мртав, али ипак одлучује да се упусти у потрагу за сопственим идентитетом. Он одлази у Црну Гору и успут упознаје Лолу, младу кајтерку и ќерку полицијског инспектора, која путује на Аду Бојану. Никола Поповиќ, након вишегодишње робије излази из затвора у Трсту и одлази на кратко у Црну Гору, по сакривене дијаманте, давно опљачкане у европским јувелирницама. Николу очекује "вруќ" дочек полиције и бивших партнера заинтересованих за дијаманте, спреман је на све али не и на сусрет са сином након двадесетпет година. Са друге стране, Ѓорѓе, који очекује сусрет са оцем, не очекује да ќе му се на овом путовању догодити љубав. Никола се не сналази у улози оца и жели што пре да се врати у Трст, да се врати старом начину живота. Сплет догаѓаја, каламбур током јурњаве за дијамантима, а посебно љубав према сину, ќе пресудно утицати да Никола остане на Ади Бојани и започне нови живот.

Слики

Бисер БојанеБисер Бојане

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Семејство без сопирачки (2016)

  image
  Семејство оди на одмор заедно со дедото, но нивниот нов автомобил не може да сопре и за да не се судрат, мораат да избегнат стотина автомобили. Возат повеќе од...
 • Хипериони (2022)

  image
  Во 1960 година, професорот Рукус Мандулбаум (Кери Елвс) го пронаоѓа Титанскиот беџ, направа што овозможува луѓето да имаат одредена супер моќ. Тој зема тројца...
 • Крајот на светот (2013)

  image
  Пред дваесет години, Гери Кинг и неговите пријатели го започнале најголемиот алкохоличарски маратон. Но, пивото успеало да ги совлада, па не успеале да ја допијат...
 • Полицаецот од градинката (1990)

  image
  Силен полицаец е на најтешката мисија во кариерата: да се преправа дека е учител во градинка за да најде дилер на дрога.
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.