СОДРЖИНА

Еден пар од Бруклин ја бара вистинската градинка за својот 4-годишен син, кој сака повеќе да се облекува како принцеза отколку како војник. Како што се справуваат со родителските улоги, меѓу нив се раѓа јаз за тоа што е најдобро за синот.
Вечерта пред приемниот циклус во градинките на Њујорк, Алекс и Грег Вилер имаат големи надежи за нивниот син Џејк, паметно и сакано 4-годишно дете, кое повеќе ја сака Пепелашка отколку игрите со војници. Свесна дека тие не можат да си дозволат приватно училиште, Џуди, директорката на забавиштето на Џејк, ги охрабрува да ја нагласат „родовата варијација“ на Џејк за да им помогне да добијат стипендија. Како што тие се справуваат со родителските улоги, меѓу нив се раѓа јаз кој ги принудува да ги соочат сопствените грижи за тоа што е најдобро за Џејк и за нив самите.

Слики

Дете како ЏејкДете како ЏејкДете како ЏејкДете како ЏејкДете како ЏејкДете како ЏејкДете како ЏејкДете како Џејк

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • White Lion (2010)

  image
  According to the legend of the Shangaan, white lions are the messengers of the gods, but it has been years since one has been seen in their remote African valley....
 • Brazdat (1973)

  image
 • ГРЕБНАТИНИ НА МАСАТА (1998)

  image
  Десетгодишната Дејзи по смртта на баба и заминува во посета кај грижливиот дедо, во чија обрасната градина открива мистериозна дрвена шупа. Шупата некогаш...
 • The Living Wall (1989)

  image
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.