poster

Алигатор

Alligator (1980)

Режисер: Lewis Teague

Каде да се погледне
Емисијата не е достапна во државата
рејтинг: 6.0/10

СОДРЖИНА

Мали алигатор бачен је у WЦ шкољку те је завршио у чикашкој канализацији но успјева преживјети једуќи одбачене лабораторијске штакоре којима су убацивани хормони раста. Алигатор нарасте у дивовску животињу те бјежи из канализације те креќе дивљати улицама Цхицага.

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Магла (2007)

  image
  По чудна бура во мал град се појавува вид крвожедни суштества. Неколку жители се собираат во супермаркет и се борат за своите животи.
 • На работ на хоризонтот (1997)

  image
  Напуштениот и загубен вселенски брод “Конечен хоризонт“ е најден 7 години по мистериозното исчезнување. Добро обучен спасувачки тим оди во потрага по вистината -...
 • Уште те гледам (2018)

  image
  Романтичен трилер кој се занимава со натприродните сили. Десетина години по апокалиптичниот настан кој убил милиони луѓе, светот го прогонуваат духови. Рони (Бела...
 • Душо (2019)

  image
  Jenn has washed ashore a small tropical island and it doesn't take her long to realize she's completely alone. She must spend her days not only surviving the...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.