poster

Вештица Лили 2 - Путовање у Мандолан

Hexe Lilli: Die Reise nach Mandolan (2011)

комедија, семејни, фантастика, мистерија | Германија, Шпанија, Австрија
Режисер: Harald Sicheritz

рејтинг: 4.8/10

СОДРЖИНА

Мала вјештица Лили добива писмо Гулимана, великог везира далеке краљевине Мандолан, који је моли за помоќ у скидању проклетства баченог на краљевско пријестоље. Но кад Лили и њезин вјерни мали змај Хектор стигну у далеки крај, брзо схвате да Гулиман заправо жели засјести на пријестоље! А кад од дјечака Мусе дознају да су велики везир и подмукли маѓионичар Абрасх заточили краља Нандија у Забрањеном граду, креќу у велику пустоловину с циљем да га ослободе...

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Вечна убавина (2019)

  денес
  image
  По катастрофалниот свадбен ден, Џејн добива нервен слом кој води до дијагноза на параноидна шизофренија. Кога нејзиното бесчувствително семејство не ја поддржува,...
 • Љубав је све што нам је потребно (2012)

  денес
  image
  Филип (Броснан) Енглез, који живи у Данској, је усамљени, средовечни удовац. Има и ќерку, са којом нема малтене никакав однос. Ида (Дирхолм) је Данкиња, фризерка,...
 • Потрага по среќа (2009)

  денес
  image
  Урнебесна комедија, во која една амбициозна девојка доаѓа во Холивуд, полна со идеали. Ќе дипломира на филмската академија како една од најдобрите студенти, ќе...
 • Надежна млада актерка (2000)

  денес
  image
  Ивон Ранс е елегантен господин во средни години со совршен стил. Тој е создаден да биде фризер и во својата родна Бретања ги освојува срцата на постарите...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.