СОДРЖИНА

Во оваа инспиративна и слатко-горчлива романтична комедија, 24-годишната Карла Тејт е благо ретардирана млада жена, која по години поминати со специјално образование во еден приватен интернат успешно пребродила многу од своите ограничувања, но не ја пребродила својата премногу заштитнички настроена мајка Елизабет.
Кога Карла дипломира и се враќа дома со свои соништа и амбиции, нејзината потреба по лично исполнување почнува да се изразува на неприфатливи начини за нејзината мајка. Кога првпат се заљубува, Карла ѝ се спротивставува на својата мајка за да докаже дека таа, и покрај сѐ, има капацитет да биде одговорен возрасен човек, кој може да сака и да биде сакан.
Тргнувајќи на лично патување кон себеоткривање, Карла и нејзиното момче Дени заедно ги бараат одговорите за некои од најтешките предизвици на животот за да докажат дека понекогаш обичниот живот може да биде неверојатно постигнување.

Слики

Другата сестра

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Book of love (2022)

  image
  Последниот роман на младиот, вкочанет англиски автор Хенри е вистински неуспех. Меѓутоа, Хенри е изненаден кога дознава дека неговата книга е хит во Мексико. Оди...
 • Те сакам, човеку (2009)

  image
  Женидбата со Зои, атрактивна бринета, би требало да го направи агентот за недвижнини од Лос Анџелес, Петер Клејвен најсреќниот маж во светот... Во „Те сакам,...
 • Скршени срца (2009)

  image
  Таа уште се држи. Тој е млад. Кетрин Зета-Џоунс („Без резервации“) глуми со Џастин Барта („Мамурлакот“), во улога на убава самохрана мајка во Њујорк, која ги...
 • Норбит (2007)

  image
  Кроток маж женет за монструозна жена, ја среќава жената од своите соништа и се обидува да најде начин како да биде со неа.
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.