СОДРЖИНА

Поранешниот водач на една командоска спасувачка акција во Виетнам (Чак Норис) се обидува да открие зошто ги убиваат членовите на неговата чета, еден по еден, а војната е завршена.
Чак Норис го игра Џон Т. Букер, ветеран од Виетнам, кој дознава дека неколкумина од неговите пријатели од војната ги имаат загубено своите животи на мисија која е планирана да пропадне. Барајќи одговори, Букер се откажува од својата работа како учител во средно училиште и ги наоѓа преживеаните членови на својата единица. Еден по еден, неговите стари пријатели се убивани од злобни сили, кои ги предводи еден корумпиран и недопирлив политичар. Среде сите боречки вештини, пукотници и експлозии, филмот прави кратка комична пауза со сцена во која се појавува остарениот хотелски носач на куфери Џим Бакус.

Слики

Добрите момци носат црноДобрите момци носат црноДобрите момци носат црноДобрите момци носат црно

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Ент-мен (2015)

  денес
  image
  Вооружен со суперкостум кој има неверојатна можност да го смали но и да му ја зголеми силата, крадецот Скот Ланг мора да му помогне на својот ментор д-р Хенк Пим...
 • Ip Man 4: The Finale (2019)

  денес
  image
  Ip Man has to travel to San Francisco to find a new school for his son who just gets expelled. When he attempts to get a recommendation letter from the Chinese...
 • Ѕвездени патеки: Од другата страна (2016)

  денес
  image
  Од режисерот Џастин Лин и продуцентот Џ. Џ. Абрамс пристигнува еден од акционите филмови со најдобри критики годинава. Одејќи на спасувачка мисија во длабоката...
 • Код судбине (2009)

  денес
  image
  Капсула, који садржи предвиѓања ученика, за вријеме отварања нове школе 1958. закопана је на школском посједу. Умјесто цртежа, једна дјевојчица предала је...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.