СОДРЖИНА

Saj glumi Baba Kita, koji je celi svoj život proveo u pariškoj četvrti Belevil, u kojoj njegova majka vlada poput kraljice. Kao policajac, odbio je sve pogodnosti kako bi ostao tamo. Čak i njegovoj devojci smeta što se ne pomera odande . Međutim, jednog dana iz Majamija dolazi prijatelj iz detinjstva, Roland, kako bi ga upozorio na trgovinu drogom koja se odvija u njegovom susedstvu. Roland ubrzo biva ubijen. Kako bi osvetio prijatelja, Baba odlazi u Majami i tamo se udružuje s američkim policajcem Rikardom (Luis Guzman), kojem se nikako ne sviđa način na koji Baba radi.

Слики

Полицајац из БелвилаПолицајац из БелвилаПолицајац из БелвилаПолицајац из БелвилаПолицајац из БелвилаПолицајац из БелвилаПолицајац из БелвилаПолицајац из БелвилаПолицајац из БелвилаПолицајац из Белвила

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Заборавени жени (2006)

  денес
  image
  Шарлот (М. Рингволд) е адвокатка, несреќна во љубовта. Габриел (М. Хамфри) е згоден странец, кој страда од амнезија. Шарлот не може да му помогне, но може да се...
 • Снимка на секс (2014)

  денес
  image
  Кога Џеј (Џејсон Сигел) и Ени (Камерон Дијаз) се сретнаа првпат, нивната романтична врска беше интензивна, но по десет години брак и со две деца, на искрата на...
 • Нејзиниот најдобар пријател (2008)

  денес
  image
  Мери е цинична музичка критичарка. Нејзиниот брак е пропаднат, а таа не е во состојба да се помири со тоа и не сака повторно да се отвори за љубовта. Поминувајќи...
 • Љубов и други проблеми (2012)

  денес
  image
  Вили, 25, е мрачна поранешна детска ѕвезда кој успешно го избегнува неговиот шбалерисувачки рок енд рол татко со години. Се се променува кога неговиот татко ќе се...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.