СОДРЖИНА

Искусниот музичар Џексон Мејн ја открива и се вљубува во надежната уметница Али. Но кога кариерата на Али почнува да се развива, нивниот однос почнува да се распаѓа, а Џек води постојана битка со сопствените демони.
Во филмот игра Бредли Купер („Американски Снајпер“) кој е четирипати номиниран за „Оскар“, како и повеќекратно наградуваната ѕвезда, номинирана и за „Оскар“, Лејди Гага, во својата прва водечка улога во голем филм. Купер ја предводи драмата и го означува своето режисерско деби. Во овој нов поглед на трагичната љубовна приказна, тој го игра искусниот музичар Џексон Мејн кој ја открива и се вљубува во надежната уметница Али (Гага). Таа се откажала од својот сон да успее како пејачка... сѐ додека Џек не ја турка кон успехот. Но кога кариерата на Али почнува да се развива, личната страна на нивниот однос почнува да се распаѓа, а Џек води постојана битка со сопствените внатрешни демони.

Слики

Ѕвездата е роденаЅвездата е роденаЅвездата е роденаЅвездата е роденаЅвездата е роденаЅвездата е роденаЅвездата е роденаЅвездата е роденаЅвездата е роденаЅвездата е роденаЅвездата е роденаЅвездата е роденаЅвездата е роденаЅвездата е родена

Осврти


Nema recenzija
ПРЕПОРАКИ
 • Среќен како Лазаро (2018)

  денес
  image
  Лазаро, млад и многу добар селанец за кого често мислат дека е приглупав, и Танкреди, млад аристократ прогонуван од својата фантазија, создаваат силна врска кога...
 • Делфинска приказна (2011)

  денес
  image
  Филмот „Делфинска приказна“ е инспириран од вистинита приказна за младиот делфин Винтер, кој ја изгубил опашката во една примка за ракови, и Соер, интровертното...
 • Уништени души (2011)

  денес
  image
  Дејвид ( Б. Камбербеч) и Дон (К. Фој) ќе се преселат од град во помало место во Кент, каде Дејвид пораснал. И додека тој ужива во новата работа и животот во...
 • Англискиот пациент (1996)

  денес
  image
  Во Втората светска војна, во полска болница во Италија, британски сојузници се грижат за мистериозен странец, кому не му го знаат минатото. Откривањето на...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: polica privatnosti.