СОДРЖИНА

Искусниот музичар Џексон Мејн ја открива и се вљубува во надежната уметница Али. Но кога кариерата на Али почнува да се развива, нивниот однос почнува да се распаѓа, а Џек води постојана битка со сопствените демони.
Во филмот игра Бредли Купер („Американски Снајпер“) кој е четирипати номиниран за „Оскар“, како и повеќекратно наградуваната ѕвезда, номинирана и за „Оскар“, Лејди Гага, во својата прва водечка улога во голем филм. Купер ја предводи драмата и го означува своето режисерско деби. Во овој нов поглед на трагичната љубовна приказна, тој го игра искусниот музичар Џексон Мејн кој ја открива и се вљубува во надежната уметница Али (Гага). Таа се откажала од својот сон да успее како пејачка... сѐ додека Џек не ја турка кон успехот. Но кога кариерата на Али почнува да се развива, личната страна на нивниот однос почнува да се распаѓа, а Џек води постојана битка со сопствените внатрешни демони.

Слики

Ѕвездата е роденаЅвездата е роденаЅвездата е роденаЅвездата е роденаЅвездата е роденаЅвездата е роденаЅвездата е роденаЅвездата е роденаЅвездата е роденаЅвездата е роденаЅвездата е роденаЅвездата е роденаЅвездата е роденаЅвездата е родена

Осврти


Nema recenzija
ПРЕПОРАКИ
 • Во заробеништво (2019)

  денес
  image
  Земјата е окупирана од странски освојувачи речиси 10 години. Официјално, криминалот повеќе не постои, невработеноста е на историски најниско ниво и сиромаштијата...
 • Потфат и слава, поделена куќа (2006)

  денес
  image
  Бенџамин Стид се откажал од фармерскиот живот во Вермонт и неодамна со своето семејство се преселил во градот Палмира во северниот дел на државата Њујорк....
 • Помни ме (2010)

  денес
  image
  Романтична драма што се одвива во Њујорк, летото 2001, каде судбината ги спојува Тајлер, бунтовен млад човек, и Али. Нејзиниот дух му помага да закрепне од...
 • Дервиш и смрт (1974)

  денес
  image
  Starešinu islamskog reda derviša duboko porazi hapšenje i pogubljenje nevinog brata. Uzvrativši i sam zlom, derviš uspeva da sruši vladajuće ljude i, u nadi da će...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: polica privatnosti.