Содржина

An aging silent movie comic star tries for a comeback by staging a wild party that turns into a sexual free-for-all. The comic ends up killing his mistress and her latest boyfriend.

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Сестри рокерки (2002)

  image
  Во доцните 60-ти и 70-ти години, Сузет (Голди Хон) и Вини (Сузан Сарандон) биле две најпознати следбенички на рок-бендови во Јужна Калифорнија. Нив Френк Запа ги...
 • Чворак (2021)

  image
  A woman adjusting to life after a loss contends with a feisty bird that's taken over her garden — and a husband who's struggling to find a way forward.
 • Хартиен човек (2009)

  image
  „Хартиен човек“ е инспиративна хумористична драма за чудното пријателство помеѓу Ричард (Џеф Даниелс), неуспешен средовечен писател кој никогаш не пораснал, и Аби...
 • Even so (1989)

  image
  Theoretician Apostol Sacco writes articles and gives lectures on free love of youth at a time when a major conflict going on in his family. Conflict resolved...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.