СОДРЖИНА

Нејт е наградуван сценарист кој одеднаш се затекува без жена, без работа и без дом. Немајќи што да загуби, се вселува со неговиот ексцентричен татко и се вработува во старечки дом каде им помага на постарите да изведат мјузикл.
Некогаш познатиот њујоршки сценарист Нејт се мачи да ја заврши новата претстава кога го остава жена му, земајќи го нивниот син. Потиштен, банкротиран и без можност да плати кирија, Нејт безволно се вселува со неговиот татко вдовец Боб во пензионерска заедница од љубители на голфот во Њу Џерси. Боб, секогаш брз во шеги, го употребува хуморот за да се справи со предизвиците во животот, дури и со смртта на неговата љубена жена. Тоа го полудува Нејт. Мислејќи дека неговиот син има што да добие од малку дисциплина, Боб го праќа Нејт да работи за Елис, постар бивш маринец, кој ги води операциите за заедницата. Додека е на работа, Нејт наоѓа театарска група од постари луѓе кои изведуваат мјузикл. Нејт се согласува да им помогне, но набргу разбира дека не е лесно да се натераат ексцентричните жени да соработуваат.

Слики

Насмеј меНасмеј меНасмеј меНасмеј меНасмеј меНасмеј меНасмеј меНасмеј меНасмеј ме

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Диско (2008)

  денес
  image
  Дидие е 40-годишeн фан на диско музика. Нема работа и сè уште живее со својата мајка. Дидие има син кој не го видел долго време, но мајката на син му не се...
 • Дали сте за танц? (2004)

  денес
  image
  Романтична комедија со Ричард Гир во главната улога на адвокат прегорен од работа кој од здодевност се запишува на часови по танц во двојки кои ќе му го сменат...
 • Тек смо почели (2017)

  денес
  image
  Бивши ФБИ агент и бивши адвокат одбране мафије који је у програму заштите сведока ќе морати да оставе по страни своје ситне размирице и ривалство, и почети да...
 • Жеље и надања (2014)

  денес
  image
  Филм је базиран на њујоршком најпродаванијем роману ауторке Вели Лемб и описује живот једне породице 60-тих година прошлог вијека, у вријеме празника и празничних...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.