рејтинг: 6.8/10
Оценка на корисникот: 8.44/10
(36 гласови)

СОДРЖИНА

За супер – кучето БОЛТ (гласот на Џон Траволта), секој ден е исполнет со авантура, опасност и интриги – барем се додека камерите снимаат. Кога ѕвездата на хит телевизиско шоу е по грешка испорачана од Холивудското студио дури во Њу Јорк, тој ја започнува најголемата кариера досега – патување преку целата држава во реалниот свет со цел да се врати кај својата сопственичка и колешка Пени (гласот на Мајли Цирус). Наоружан само со занесот дека неговите запрепастувачки потфати и моќи се вистински, и со помош од два необични придружници – напуштена домашна мачка по име Митенс (глас на Сузи Есман) и ’рчак опседнат со телевизија по има Рино (гласот на Марк Валтон) – Болт открива дека не му требаат супер – моќи да биде херој. Режиран од ветераните на Дизни Крис Вилијамс и Бајрон Хауард, Болт е смешна, забавна, акциона комедија – авантура снимана во Дизни Дигитал 3 – D.

Слики

БолтБолтБолтБолтБолтБолтБолтБолтБолтБолтБолт

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Лего филм 2 (2019)

  денес
  image
  Хероите на Бриксбург се враќаат за да го спасат саканиот град! Емет, Луси и нивните пријатели се борат против Лего Дупло натрапниците од вселената и одат во...
 • СВАКО ЈЕ ЈУНАК (2006)

  денес
  image
  A young boy named Yankee Irving finds himself at an extraordinary crossroads: He has a chance to be a hero - and make a difference against incredible odds - or he...
 • Необични басни: Шоу на Златокоса и трите мечки (2008)

  денес
  image
  Златнокосата - неподносливата телевизиска ѕвезда се согласува да земе учество во реалити шоу. Девојката е принудена да заживее со три непослушни мечиња. Кога...
 • Шпиони меѓу животните (2019)

  денес
  image
  Мачорот Владимир и Стаорецот Хектор, двајца необични тајни агенти спротивставени на секој начин, се обидуваат да откријат таен материјал украден од непознати...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.