СОДРЖИНА

Приказна за секс, насилници и рокенрол. Кога еден руски мафијаш ќе договори опасен договор, во прашање се милиони долари, предизвикувајќи хаос во лондонското подземје.
Од Гај Ричи, писател/режисер на познатите филмови „Две исчадени двоцевки“ и „Снеч“, доаѓа „Рокенрола“, приказна за секс, насилници и рокенрол. Оваа акциска комедија длабоко навлегува во големиот криминал и олошот во современиот Лондон, каде недвижнините ја истиснале дрогата како најголем бизнис, а криминалците се најентузијастички претприемачи. Но, за секој што сака да влезе – од ситниот измамник Еден Два до матниот милијардер Ури Обомович – треба да се види еден човек: Лени Кол. Мафијаш од старата школа, Лени знае каде да подмачка и ги држи во рака сите важни бирократи, брокери или гангстери. Со еден повик, Лени може да направи да ја снема црвената лента. Но, како десна рака на Лени, Арчи му вели, Лондон е почеток на промените, а големите мафијаши од истокот, гладните криминалци од улиците и сите помеѓу нив се натпреваруваат да ги сменат правилата на трговијата и криминалот. Со милиони во игра, цело лондонско криминално подземје заговара, се договора и се судира со цел да се земе дел. Но, додека големите играчи и ситните криминалци се борат за надмоќ, милтимилионскиот договор паѓа во рацете на рок-ѕвезда наркоман - посинокот на Лени, кој се верувало дека е мртов, но сепак бил жив.

Слики

РокенролаРокенролаРокенролаРокенролаРокенролаРокенролаРокенролаРокенролаРокенрола

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Проксима (2019)

  понеделник
  image
  Филмот ги истражува менталните предизвици на Сара (Ева Грин) која треба да учествува во вселенска мисија со мажи. Таа мора да се справи со суровиот тренинг,...
 • Исплаќен у целости (2002)

  понеделник
  image
  Прича о америчком сну на њихов начин... 80-тих година. XX века у Харлему, Афро-Американац ради у перионици веша. Заведен идејом о лакој заради новца, улази у...
 • Смртна трка 3: Инферно (2013)

  понеделник
  image
  Осуѓени полицајац-убица Карл Лукас, звани Франкенштајн је звезда у тркама, и учествује у бруталној затворској трци, познатој као Трка смрти.
 • Уништитељка (2018)

  понеделник
  image
  У новом крими трилеру Карин Кусаме, Уништитељка, пријем обележене новчанице покреќе искусну детективку полиције Лос Анѓелеса, Ерин Бел (Никол Кидман) на опасно...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.