СОДРЖИНА

Крис Нилсон умира и стигнува во рај кој е поубав од што можел да замисли. Едно нешто недостига, неговата сопруга, Ени. Во меѓувреме, по неговата смрт, таа се убива и оди во пеколот...

Слики

Светот на соништатаСветот на соништатаСветот на соништатаСветот на соништатаСветот на соништатаNBCUNBCUNBCUNBCUNBCU

Осврти


Nema recenzija
ПРЕПОРАКИ
 • КАКО СЕ ИЗГУБИВ СЕБЕСИ (2009)

  денес
  image
  За повеќето жители на Њујорк, 9/11 е ден кога се случи „крај на светот“ или барем тие така го гледаат тоа. Ништо немаше смисла... Ни за Џејк, млад новелист кој...
 • Реплики (2018)

  денес
  image
  Познатиот невролог Вилијам Фостер, чија сопруга и трите деца загинуваат во сообраќајна несреќа, целосно очаен, со помош на неговиот најдобар пријател и колега...
 • Немачка година нулта (1948)

  денес
  image
  Berlin, 1945. godine, neposredno nakon Drugog svetskog rata. Trinaestogodišnji dečak Edmund Koler (E. Meške) živi u stanu u kom osim porodice kojoj je stan pre...
 • Како нас вода носи (1959)

  денес
  image
  Sredina pedesetih godina prošlog veka je zlatno doba japanske kinematografij - pojava autora koji svojim umetničkim dometima uvode Japan u istoriju svetskog...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: polica privatnosti.