СОДРЖИНА

Зомби месојадци се излечени, но нивната асимилација назад во ирското општество не е добредојдена од сите. Тие се третирани како прогонети и мора да се соочат со последиците од нивните ужасни дела што ги сториле додека биле живи мртовци.
Што се случува кога живи мртовци се враќаат во живот? Во свет разорен со години од вирус што ги претвора инфицираните во зомби човекојадци, конечно се наоѓа лек и макотрпниот процес на интеграција на преживеаните во општеството започнува. Меѓу претходно инфицираните е Сенан (Сем Килеј), млад маж опседнат од ужасните дела додека бил заразен. Добредојден назад во семејството на неговата вдовица снаа (Елен Пејџ), Сенан се обидува да го рестартира животот – но дали општеството е подготвено да му прости нему и на оние како него? Или стравот и предрасудите уште еднаш ќе го распарчат светот? Пулсирајќи со провокативни паралели на нашите тешки времиња, „Излеченитe “ е паметна, страшна и вознемирувачка човекољубива приказна за вината и искупувањето.

Слики

ИзлеченитeИзлеченитeИзлеченитeИзлеченитeИзлеченитeИзлеченитeИзлеченитeИзлеченитeИзлеченитeИзлеченитe

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • The Hot Hand (1983)

  недела
  image
 • Потфат и слава, поделена куќа (2006)

  недела
  image
  Бенџамин Стид се откажал од фармерскиот живот во Вермонт и неодамна со своето семејство се преселил во градот Палмира во северниот дел на државата Њујорк....
 • Пољупци (2008)

  недела
  image
  Кајли и Дилан су 11-годишњаци из Даблина који долазе из дисфункционалних породица. Њен отац је у затвору, његов је насилан, због чега одлуче заједно побеќи у...
 • Потрага (2018)

  недела
  image
  Современ трилер за еден татко кој ја бара својата исчезната 16-годишна ќерка. По неуспешната истрага, Дејвид одлучува да ја бара на местото каде што уште никој не...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.