СОДРЖИНА

Постављена је скулптура утемељитеља Хоyт Цитyја па су се на свечаности окупили репортери очекујуќи да се појави "стара госпоѓа и нешто каже". Како се није појавила, одјурили су до куќе стогодишње госпоѓе Хоyт (Б. Станwyцк), која је за разговор одбила све осим једне младе жене. Њој је одлучила испричати о својем искуству с Етханом Хоyтом те како је било живјети на америчком Западу у 19. стољеќу...

Слики

Жена великог човјека

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Kur hapen dyert e jetës (1986)

  денес
  image
 • Пророштва од темнината (2002)

  денес
  image
  Репортер оди во мал град во Западна Вирџинија за да истражува низа чудни случувања, вклучувајќи ментални визии и појави на бизарни ентитети.
 • Чоколада (2000)

  денес
  image
  Во 1959 година таинствената Виен (Жулиет Бинош) се преселува со нејзината мала ќерка во еден мирен, старомоден француски град каде што отвора продавница за...
 • Рај (2020)

  денес
  image
  „Рај“ е филм за еден религиозен летен камп во архипелагот на Хелсинки и ја раскажува приказната низ очите на тројца млади кои се раскинати помеѓу идеологијата,...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.