СОДРЖИНА

Младиот јети Миго, наоѓа нешто за што мислел дека не постои – човек. Вестите за „смолфут“ комплетно го менуваат светот на овој јети.
Анимирана авантура за сите возрасти, со оригинална музика во која легендата за бигфут се превртува наопаку кога еден млад јети наоѓа нешто што мислел дека не постои – човек. Вестите за овој „смолфут“ му носат слава и шанса кај девојката на неговите сништа. Тие исто така носат паника во заедницата на јетите поради помислата што би можело да има во светот зад нивното снежно село, во оваа приказна за пријателството, храброста и радоста на откривањето.

Слики

СмолфутСмолфутСмолфутСмолфутСмолфутСмолфутСмолфутСмолфутСмолфутСмолфутСмолфутСмолфутСмолфутСмолфутСмолфутСмолфутСмолфутСмолфутСмолфутСмолфутСмолфутСмолфутСмолфутСмолфутСмолфутСмолфутСмолфутСмолфутСмолфутСмолфут

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Фердинанд (2017)

  image
  Ова е приказна за еден огромен бик со големо срце. Мислејќи дека е опасен ѕвер, него го одбираат за корида во Мадрид, па тој ги собира своите пријатели во обид да...
 • Ледено доба 2: Топење (2006)

  image
  Хероите од светскиот блокбастер „Ледено доба се враќаат. Мамутот Мани, мрзливецот Сид, праисторискиот тигар Диего и баксузната праисториска верверичка/стаорец...
 • Мачорот во чизми (2011)

  image
  Одамна пред да ги запознае Шрек и магарето, симпатичниот, но итар Мачор во чизми мора да го исчисти своето име од сите обвиненија што го направија баран бегалец....
 • Мапети (2011)

  image
  Додека е на одмор во Лос Анџелес, Волтер, најголемиот обожавател на Мапетите на светот, неговиот брат Гери и девојката на Гери, Мери од Смолтаун, САД, го...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.