СОДРЖИНА

Сталоне је Реј Квик, некадашњи ЦИА специјалац, стручњак за експлозиве, који је напустио службу након што је са колегом Недом Трентом (Џејмс Вудс) направио кобну грешку при чему су страдали недужни људи. Годинама Реј живи повучено у Мајамију покушавајуќи да избегне сваку везу са прошлим временима. Меѓутим, из учмалости ќе га подиќи лепа Меј Мунро (Шерон Стоун) која ќе га замолити да се освети моќној мафијашкој породици Леон која је убила њене родитеље. Реј је у први мах одбија, али сазнање да његов некадашњи партнер Нед штити ову породицу биќе довољно да промени одлуку.

Слики

СпецијалистСпецијалистСпецијалистСпецијалистСпецијалист

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Џунгла (2017)

  денес
  image
  Во потрага по самозапознавање и автентично искуство, израелскиот стопер Јози Гинсбер, запознава австралиски геолог во Ла Паз, Боливија. Воодушевен од неговите...
 • Грабеж на кулата (2011)

  денес
  image
  Работниците во еден луксузен станбен комплекс коваат завера да си ги украдат пензиите од расипан милијардер на Вол стрит, во оваа комедија, во која играат Бен...
 • Без милост (2009)

  денес
  image
  Откако ќе отслужи половина од затворската казна заради убиство во самоодбрана, Џон ќе биде пуштен на слобода условно. Наскоро ќе дознае дека токму сопругата на...
 • Лига на правдата (2017)

  денес
  image
  По смртта на Супермен, Бетмен и Супержена најмуваат личности со супермоќи за да го заштитат човештвото од вонземската закана – Степенвулф. Заедно со нивните нови...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.