СОДРЖИНА

Авантуристичкото магаре наречено Бо оди на епско патување, кое конечно го носи до раѓањето на Исус. По неговиот пат, тој е придружен од разни животни, вклучувајќи загубена овца, горд гулаб и трио мајтапчиски камили.
Мало но храбро магаре наречено Бо трага по живот вон неговото работно секојдневие во селската мелница. Еден ден тоа наоѓа храброст да се ослободи, па конечно оди во авантура од неговите соништа. На неговото патување Бо се здружува со Рут, симпатична овца што го изгубила стадото, и со Дејв, гулаб со високи цели. Заедно со три мајтапчиски камили и со некои ексцентрични домашни животни, Бо и неговите нови пријатели ја следат првата ѕвезда и стануваат случајни херои во најдобрата приказна раскажана за првиот Божик.

Слики

Првата ѕвездаПрвата ѕвездаПрвата ѕвездаПрвата ѕвездаПрвата ѕвездаПрвата ѕвездаПрвата ѕвездаПрвата ѕвездаПрвата ѕвездаПрвата ѕвездаПрвата ѕвездаПрвата ѕвезда

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Лего Нинчаго (2017)

  Утре
  image
  Битката за Нинџаго Сити го очекува Лојд, со прекар Зелениот Нинџа, заедно со неговите пријатели кои се тајни нинџа воини. Нив ги предводи кунг-фу мајсторот Ву и...
 • Подлиот јас 2 (2013)

  Утре
  image
  Нова хумористична авантура во која се враќа (поранешниот?) негативец Гру со неговите симпатични ќерки, непредвидливо урнебесните Мињони... и еден куп нови и...
 • Енчантималс: пролеќе у жетвеним брдима (2020)

  Утре
  image
  Када магична незгода спречи пролеќе да стигне у Безвременију, низ све фантастичнијих природних непогода почиње да прети земљи. Како се ствари погоршавају, а време...
 • Барајќи ја Дори (2016)

  Утре
  image
  Од создавачите на „Барајќи го Немо, добитници на „Оскар, и од „Дизни и „Пиксар пристигнува епската подводна авантура исполнета со фантазија, хумор и емоции. Кога...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.