СОДРЖИНА

Авантуристичкото магаре наречено Бо оди на епско патување, кое конечно го носи до раѓањето на Исус. По неговиот пат, тој е придружен од разни животни, вклучувајќи загубена овца, горд гулаб и трио мајтапчиски камили.
Мало но храбро магаре наречено Бо трага по живот вон неговото работно секојдневие во селската мелница. Еден ден тоа наоѓа храброст да се ослободи, па конечно оди во авантура од неговите соништа. На неговото патување Бо се здружува со Рут, симпатична овца што го изгубила стадото, и со Дејв, гулаб со високи цели. Заедно со три мајтапчиски камили и со некои ексцентрични домашни животни, Бо и неговите нови пријатели ја следат првата ѕвезда и стануваат случајни херои во најдобрата приказна раскажана за првиот Божик.

Слики

Првата ѕвездаПрвата ѕвездаПрвата ѕвездаПрвата ѕвездаПрвата ѕвездаПрвата ѕвездаПрвата ѕвездаПрвата ѕвездаПрвата ѕвездаПрвата ѕвездаПрвата ѕвездаПрвата ѕвезда

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Семејството Адамс (2019)

  денес
  image
  Семејството Адамс се враќа на екраните со првата анимирана комедија за најексцентричното семејство во соседството. Смешно, необично и многу сликовито, Семејството...
 • Хероите на Енвел: Излез од играта (2017)

  денес
  image
  Четири ученици случајно наоѓаат премин и влегуваат во дигиталниот свет на Енвел. Тука нашите херои добиваат супермоќи и дознаваат дека лошиот шеф Моргарт се...
 • Змајева кугла зед: Ускрснуќе (2015)

  денес
  image
  Миран дан на Земљи, два преостала војника из Фризине војске - Сорбет и Тагома стижу у потрази за змајевим куглама са циљем да оживе Фризу. Успевају у томе, Фриза...
 • Мy Литтле Понy Еqуестриа Гирлс (2014)

  денес
  image
  Тwилигхт Спаркле и њени пријатељи се такмиче у Борби бендова на приредби талената "Догаѓај гриве" у Гимназији Кантерлот против супарнице Адагио Даззле и њеног...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.