СОДРЖИНА

Тексашки ренџер Ј.Ј. МцQуаде (Цхуцк Норрис), чврст и устрајан борац за правду који је води властитим методама. Он добије задатак да мора истражити случај отмице војних камиона који су пуни оружја. Заједно са пријатељем и колегом Каyом (Роберт Белтран) прати траг који их води до заносне Лоле Рицхардсон (Барбара Царрера) и њеног партнера Раwлеyја Wилкеса (Давид Царрадине). Меѓу МцQуадеом и Лолом развија се љубавна веза која се прекида у тренутку када Каyо и МцQуаде открију да Лола стоји иза отмице камиона. Схвативши да више нема шта изгубити, Wилкес отима МцQуадеову кќи и одводи је, заједно са Лолом, у своју мексичку тврѓаву.

Слики

Тексашки ренџер Меквејд

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Улица Скок бр. 22 (2014)

  сабота
  image
  Откако (двапати) се провлекуваат низ средно училиште, тајните полициски детективи Шмит и Џенко ги очекуваат големи промени кога добиваат задача да се преправат...
 • Тенет (2020)

  сабота
  image
  Џон Давид Вашингтон е главниот протагонист во овој sci-fi акциски спектакл на Кристофер Нолан. Вооружен со само еден збор - Тенет, борејќи се за опстанок за...
 • Скала на агресијата (2012)

  сабота
  image
  На големиот мафијашки шеф Белаванс ќе му украдат половина милион долари. Тој ќе испрати екипа убијци за да ја пренесат пораката до крадците за кои се сомневаат...
 • Невозможна мисија (1996)

  сабота
  image
  Том Круз е таен агент кој е наместен за смртта на својот шпионски тим. Бегајќи од владините убијци, тој се трка со времето за да остане чекор понапред од своите...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.