СОДРЖИНА

Откако се враќа дома по последниот триумф, Роки (Силвестер Сталоне) дознава дека неговите пари се загубени и дека неговите боксерски повреди значат пензионирање. Враќајќи се со семејството во јужна Филаделфија, боксерот мора да го реши длабокото несогласување со син му (Сејџ Сталоне), горчина којашто само се зголемува кога Роки го тренира Томи Ган (Томи Морисон), млад боксер кој наскоро израснува во национална гордост. А кога Томи се врти против својот ментор, Роки знае дека ќе мора да се бори уште еднаш!

Слики

Роки 5Роки 5Роки 5Роки 5Роки 5Роки 5Роки 5Роки 5Роки 5Роки 5Роки 5Роки 5Роки 5Роки 5

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • The Hot Hand (1983)

  денес
  image
 • Потфат и слава, поделена куќа (2006)

  денес
  image
  Бенџамин Стид се откажал од фармерскиот живот во Вермонт и неодамна со своето семејство се преселил во градот Палмира во северниот дел на државата Њујорк....
 • Божиќни лијек (2017)

  денес
  image
  Млада лијечница враќа се куќи за Божиќ те мора одлучити жели ли преузети ординацију својег тек умировљеног оца.
 • Кота 905 (1960)

  денес
  image
  1946. је година и рат у Југославији је службено готов, али тајна служба ОЗНА се још увек обрачунава с четничким бандама које врше диверзије против новог режима....
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.