СОДРЖИНА

"Ласте и Амазонци" је прича о четири детета која сањају да побегну од досадног летњег распуста.
Када коначно добију дозволу да самостално кампују на удаљеном острву усред огромног језера, њиховој среќи нема краја. Али када стигну, откривају да можда нису сами и наступа борба за власништво над острвом, где и вештина и среќа играју улоге.

Слики

Ласте и Амазонци

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Спуштање (2005)

  вторник
  image
  Експедиција која се спушта во пештера се претвора во хорор. Истражувачите се заглавени и ловени од чуден вид грабливци.
 • Неславни копилиња (2009)

  вторник
  image
  Една група искусни американски убијци на нацисти ги демне своите жртви во окупирана Франција, а една Еврејка, сопственичка на кино, планира да ги убие врвните...
 • Max Reload and the Nether Blasters (2020)

  вторник
  image
  A small town video game store clerk must go from zero to hero after accidentally unleashing the forces of evil from a cursed Colecovision game... Max Jenkins'...
 • Амундсен (2019)

  вторник
  image
  Животот и фактите за норвешкиот истражувач Роалд Амундсен, првиот човек кој стапнал на Јужниот пол.
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.