рејтинг: 5.6/10
Оценка на корисникот: 8.55/10
(11 гласови)

СОДРЖИНА

Како фуриозна воденица која меле сѐ што ќе ѝ наиде, тече една недела од животот на продуцентот Бен (Р. Де Ниро), кој се бори со режисерот Брунел (М. Винкот) да се согласи на промени во филмот, бидејќи во спротивно, филмот нема да се прикажува во Кан и сите ќе изгубат милиони долари, што шефицата на студиото, Лу Тарноу (К. Кинер) нема да го дозволи. Тој се бори и со ѕвездата на неговиот нов филм, Брус Вилис, кој се здебелил и не сака да ја избричи брадата, иако изгледа како Гризли Адамс, а не како Брус, миленикот на публиката. Ќерката на Бен од првиот брак има насолзени очи и не сака да каже што и е, а последната сопруга на Бен, со која живеат разделени, иако се уште се сакаат - го изневерува со писател кој Бен го препознава по чорап заборавен под креветот. Згора на сѐ е и смртниот страв од неуспех...

Слики

Одеднаш во ХоливудОдеднаш во ХоливудОдеднаш во ХоливудОдеднаш во ХоливудОдеднаш во ХоливудОдеднаш во ХоливудОдеднаш во ХоливудОдеднаш во ХоливудОдеднаш во ХоливудОдеднаш во ХоливудОдеднаш во ХоливудОдеднаш во ХоливудОдеднаш во ХоливудОдеднаш во Холивуд

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Професорка француског (1983)

  image
  Богати отац унајмљује професорицу француског језика за свог сина. Син је тинејџер у пубертету, а професорица је згодна плавуша. Компликације тек следе…
 • Десет у пола (2021)

  image
  Сарајево, свибањ 2021. године. Башчаршија се покушава опоравити од дуге и тешке пандемијске године. Пандемија још траје, али ипак – долази љето, постоји нада да...
 • Земаљски дани теку (1979)

  image
  Пензионисани капетан речне пловидбе одлучи да старост проведе у дому за пензионере, верујуќи да је боље да живи у друству себи сличних, него да пасивно чека крај....
 • Чесно и праведно (2004)

  image
  Бизнис партнерите Френк и Џош сосема банкротираат кога нивната старт ап идеја пропаѓа пред да се појави на мрежата.
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.