СОДРЖИНА

Према култној књизи Џека Лондона, причу о Белом очњаку екранизовао је добитник награде Осцар Алеxандре Еспигарес.
Златна грозница крајем 19. века захватила је Аљаску. Филм прати причу дечака који тражи свога оца који је нестао током потраге за златом. Дечак успут упознаје сродну душу која ќе му заувек променити живот – величанственог мешанца вука и пса имена Бели очњак. Осим припитомљавања вука и дивљине око себе, дечак ќе у себи морати да пронаѓе довољно храбрости да победи своје страхове и постане прави мушкарац у овој спектакуларној авантури.

Слики

Бели очњакБели очњакБели очњакБели очњакБели очњакБели очњак

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Барајќи ја Дори (2016)

  денес
  image
  Од создавачите на „Барајќи го Немо, добитници на „Оскар, и од „Дизни и „Пиксар пристигнува епската подводна авантура исполнета со фантазија, хумор и емоции. Кога...
 • Мун чувар Месеца (2014)

  денес
  image
  Када Муне постане чувар Месеца, неспретном незгодом доведе у опасност Месец и Сунце. То искористи зли и корумпирани титан Некрос који жели Сунце само за себе,...
 • Подлиот јас (2010)

  денес
  image
  Приказна за еден од најголемите негативци во светот, кој го среќава својот најголем предизвик кога три деца влегуваат во неговиот живот. Во едно предградие...
 • Автомобили 3 (2017)

  денес
  image
  Вџасен од новата генерација тркачи што ги предводи арогантниот Џексон Сторм, легендарниот Лајтинг Меквин одеднаш е маргинализиран во спортот што го сака. За да се...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.