poster

Белиот Песјак

Croc-Blanc (2018)

анимација, авантуристички | Франција, Луксембург, САД
Режисер: Alexandre Espigares
CineStar TV2 | 31.12.22 | 16:25

рејтинг: 7.0/10
Оценка на корисникот: 7.67/10
(12 гласови)

СОДРЖИНА

Белиот Песјак е филм снимен според култниот бестселер на Џек Лондон, класична приказна раскажана од перспектива на гордиот и храбар волк-пес.
Откако е одвоен од мајка му како младенче, Белиот Песјак на својот животен пат научува важни животни лекции. Најпрво го одгледува Сивиот Дабар, водач на племето од Јукон. Таму Белиот Песјак учи да се однесува со почит кон другите, да биде водач и да ги сака другите.

Слики

Белиот ПесјакБелиот ПесјакБелиот ПесјакБелиот ПесјакБелиот ПесјакБелиот Песјак

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Зарафа (2012)

  image
  Маки, младото момче кое бега од трговците со робови, се спријателува со жирафата по име Зарафа, ја минува пустината, се среќава со еден пират и прави многу други...
 • Снежна краљица (2012)

  image
  Филм прича причу о девојчици Герди, која одлази далеко на север, у потрагу за дечаком Кејом, чије је срце заледила зла вештица Снежна краљица. Сњежна краљица...
 • Тајниот агент Мјау (2018)

  image
  Марни е мала, трнлива мачка која верува дека е волшебно дете. Таа живее како принцеза и добива се што ќе посака, бидејќи нејзината сопственичка - Росалинда ја има...
 • The Blue Elephant 2 (2009)

  image
  When brave elephant Rock (Cary Elwes) sees his wife, Melody (Alexa PenaVega), kidnapped by the powerful human king (Patrick Warburton), the mighty warrior will...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.