СОДРЖИНА

У тек изграѓеном, највишем солитеру на свету, на последњем 135. спрату организује се гала забава. Изненада у згради избија пожар. Ватрена стихија почиње да се шири неслуќеном брзином, захватајуќи спрат по спрат и претварајуќи зграду у паклени торањ. Док се храбри ватрогасци буду борили са подивљалим пожаром, заробљене људе на врху солитера обузеќе паника.

Слики

Паклени торањПаклени торањПаклени торањПаклени торањПаклени торањ

Прегледи


Прегледано од hymie
петок, 26 март 2021 03:05
Irwin Allen struck upon a goldmine when he bought the rights to a book called The Poseidon Adventure and turned it into a big, sweaty hulk of a movie. The flick turned out to be a huge hit, with audiences if not necessarily with critics, and it even earned an impressive eight Oscar nominations.

Immediately after his sea-faring success, Allen leaped upon a new concept. It turned out that the book he so desperately wanted to buy was already owned by Warner Bros. So, like any canny producer,... (повеќе)
Ми се допаѓа прегледот
0 коментари

ПРЕПОРАКИ
 • Џунгла (2017)

  денес
  image
  Во потрага по самозапознавање и автентично искуство, израелскиот стопер Јози Гинсбер, запознава австралиски геолог во Ла Паз, Боливија. Воодушевен од неговите...
 • Грабеж на кулата (2011)

  денес
  image
  Работниците во еден луксузен станбен комплекс коваат завера да си ги украдат пензиите од расипан милијардер на Вол стрит, во оваа комедија, во која играат Бен...
 • Без милост (2009)

  денес
  image
  Откако ќе отслужи половина од затворската казна заради убиство во самоодбрана, Џон ќе биде пуштен на слобода условно. Наскоро ќе дознае дека токму сопругата на...
 • Лига на правдата (2017)

  денес
  image
  По смртта на Супермен, Бетмен и Супержена најмуваат личности со супермоќи за да го заштитат човештвото од вонземската закана – Степенвулф. Заедно со нивните нови...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.