СОДРЖИНА

Постапокалиптична приказна поставена во свет поделен меѓу градовите и земјоделските зони, управувани од корпорации и населени со елити, и областите Мртви Земји, каде што генетски некомпатибилни имигранти страдаат од суша и епидемии.
Поставени во футуристичко општество, во период близу до нашиот, катастрофалните климатски промени се закануваат да го уништат целиот живот на Земјата, а глобалните корпорации сега владеат со Земјата, контролирајќи го земјоделското одгледување. Безбедните елитни градови се заштитени од напаѓачите мигранти со магнетски заштитени ѕидови. Без никаква очигледна причина, избувнува генетска криза која ги погодува сите плантажи. Професорот по генетика, Ерол Ерин (Жан-Марк Бар), треба да ги испита причините за појавата и има за цел да го пронајде Џемил Аман (Ермин Браво), друг генетичар што порано бил вработен во истата компанија, кој напишал теорија за генетскиот хаос и за М-честичките. Професорот Ерин мора да избега од градот и да се упати кон забранетите Мртви Земји за да го најде, но неговото вистинско патување ќе започне после нивниот состанок.

Слики

ЖитоЖитоЖитоЖитоЖитоЖито

Осврти


Nema recenzija
ПРЕПОРАКИ
 • Вјечна љубав (2018)

  денес
  image
  Kako bi sačuvala dom svoje tete, Lucy mora pokrenuti pregovore sa svojom starom ljubavi iz mladenačkih dana.
 • Леди Магбет (2016)

  денес
  image
  Ruralna Engleska, 1865. godine. Katherine (Florence Pugh) zatočena je u braku bez ljubavi s dvostruko starijim i ogorčenim muškarcem te njegovom hladnom i...
 • Надвор од дострел (2013)

  денес
  image
  Една жена се бори да ги раскине врските со новите пријатели на мажот ѝ и да го заштити семејството од опасниот култ пред да биде предоцна...
 • Хотел Мумбај (2018)

  денес
  image
  „Хотел Мумбај“ се темели на вистинска приказна за уништувачкиот терористички напад врз хотелот “Таџ Махал“ во 2008. Ужасниот напад ги доведува гостите и...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: polica privatnosti.