poster

Си било еднаш во Америка

Once Upon a Time in America (1984)

Драма, Криминал | САД, Италија
Режисер: Sergio Leone


рејтинг: 8.3/10
Оценка на корисникот: 9.3/10
(123 гласови)

Слики

Си било еднаш во АмерикаNew RegencyСи било еднаш во АмерикаNew RegencyNew RegencyNew RegencyNew Regency

Прегледи


Прегледано од hymie
сабота, 10 април 2021 07:22
This film is a profound expression of truth regarding friendship and betrayal. Noodles, played by Robert De Niro and Scott Tiler (during childhood), is a simple man and a thug with one credo: you can battle the entire world but you never betray a friend.

During the course of this film we experience various pieces of Noodles's life, from childhood, through young adulthood and old age. We learn what happens to his friends, his foes and the love of his life, Deborah. The time span considered... (повеќе)
Ми се допаѓа прегледот
0 коментари

ПРЕПОРАКИ
 • Пари (1983)

  image
  Во потрага по брзи пари, младиот Норберт добива лажна банкнота од 500 франци од негов пријател. Откако ги троши во фотографскиот дуќан, бескрупулозниот сопственик...
 • Младиот Адам (2003)

  image
  Скитникот Џо наоѓа работа на сплавот кој ги поврзува Глазгов и Единбург, но кога наоѓаат мртво тело на една девојка во водата, излегува дека Џо знае повеќе...
 • Гомора (2008)

  image
  Овој брутално суров приказ на режисерот Матео Гароне со неверојатна прецизност ги раскажува начините на кои гранката на неаполската мафија позната како Камора го...
 • Еднакви шанси (2006)

  image
  Зависноста од коцкање ги прикажува приказните на тројца луѓе кои немаат ништо заедничко освен проблемот кој им ги уништува животите.
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.